Ale to już było... Trochę przykro, ze taka energetyczna studniówka 2024 w Wybicu już za nami.

Będziemy z nostalgią wspominać te polonezy, kreacje, toalety.... , ale podobno STUDNIÓWKA UDANA - MATURA ZDANA.

I tak trzymać!

więcej zdjęć 

W dniach 8.01-12.01.2024 roku 56 uczniów naszej szkoły miało okazję brać udział w wyjeździe narciarskim w Tatry. Towarzyszyło im 6 nauczycieli (Pani Chojnacka, Pani Starosz, Pani Trzaskowska, Pani Sokół, Pan Pec i Pan Czubarowicz) i 6 instruktorów narciarstwa i snowboardu. Pogoda jak na tegoroczną zimę była wyśmienita. Na Podhalu było dużo śniegu, mróz, słońce i bardzo dobrze przygotowane trasy narciarskie. Jedenastoosobowa grupa uczniów pod okiem Pana Mateusza, tradycyjnie uczyła się jeździć na stoku w Poroninie i na Litwince. Ostatniego dnia zmierzyli się z Kotelnicą. Niestety nie wszyscy z tej walki wyszli zwycięsko ale wszyscy byli bardzo dzielni. Zaawansowani narciarze szlifowali swoje umiejętności na Kotelnicy oraz po raz pierwszy w historii naszych „białych szkół” , na Słowacji w Bachledowej Dolinie. Mieliśmy tez okazję relaksować się na Termach w Bukowinie oraz zrobić pamiątkowe zakupy na Krupówkach. Wszyscy zgodnie uznaliśmy, ze wyjazd był bardzo udany! W drodze powrotnej Pani Chojnacka została zmuszona do utworzenia listy uczestników wyjazdu narciarskiego w styczniu 2025 roku!

więcej zdjęć

Serdeczne życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia

w cieple rodziny, pięknie pachnącej choinki,

zdrowia i energii na co dzień oraz uśmiechu

i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku życzy

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i uczniowie XXV LO

                                                                                    Boże Narodzenie 2023

22.XII.2023 wszystkie klasy naszej szkoły miały okazję obejrzeć Jasełka przygotowane przez klasę 2a pod opieką p. Agnieszki Szulc. Przedstawienie wprawiło nas w zadumę i refleksję a fantastyczna oprawa muzyczna przygotowana pod czujnym okiem p. Katarzyny Pyczot, dopełniła całą piątkową uroczystość. Po świątecznym spotkaniu na sali gimnastycznej odbyły się klasowe wigilie. Słuchy chodzą, że do grzecznych uczniów przybył nawet Święty Mikołaj.

więcej zdjęć

 

Po raz kolejny XXVI LO im. J. Tuwima w Aninie zorganizowało konkurs poświęcony twórczości Juliana Tuwima. W kategorii plastycznej, czyli ilustracji do wybranego wiersza zdobyliśmy aż 15 nagród i wyróżnień, a w kategorii recytatorskiej aż trzy miejsca na podium. Wybicki zdobył prawie całą pulę nagród w Tuwimiadzie!

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

więcej zdjęć

W dniach 23-28 październik kolejna grupa naszych uczniów wybrała się do słonecznej Italii. Niestety pierwszego dnia w Weronie oczekiwali na.... Julię, Romea, ewentualnie słońce. Nad Jezioro Garda już się nieśmiało pojawiło.

W środę przed południem zwiedzali Malcesine, miasteczko położone u stóp gory Monte Baldo w północnej części jeziora Garda. Popołudniu odwiedzili położone na półwyspie miasto Sirmione. Słynie ono z XIII wiecznego zamku, który ze wszystkich stron otaczają wody jeziora. Dostać można się do niego przez zwodzony most. Zamek można również opłynąć motorówkami. Ta część wycieczki wywołała mnóstwo pozytywnych emocji.

Kolejny dzień przyniósł wyprawę pociągiem do Cinque Terre. Nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza Pięć Ziem, czyli pięć kolorowych wiosek wciśniętych w skaliste i strome wybrzeże Ligurii: Monterosso, Vernazza, Cornligia, Manarola oraz Riomaggiore.

W Mediolanie spędzili cały piątek a i tak zobaczyli mały fragment drugiego pod względem wielkości miasta Włoch. Zwiedzili Castello Sforzesco, Galerię Wiktora Emanuela II, katedrę narodzin św. Marii i La Scalę. Na zakończenie dnia, metrem pojechali na San Siro. Ta podróż wzbudziła wiele emocji.

więcej zdjęć

Klasa 1e pod opieką p.Judyty Krogulskiej, p.Marty Szyke i p.Mateusza Czubarowicza oraz klasa 1f pod opieką p.Justyny Sokół, p.Agaty Wojtaś i p.Huberta Zawrzykraja rozpoczęła w Dolinie Chochołowskiej swoją tatrzańską przygodę!

więcej zdjęć

 

Od 2 do 7 października klasy 2d i 2e chłonęły historię starożytną (i nie tylko) w pięknym włoskim Słońcu. Zwiedziliśmy Florencję, Rzym, Watykan i Wenecję, która wywarła na uczestnikach największe wrażenie.

 więcej zdjęć