6 czerwca klasa III d pod opieką pana Marka Szparagi  udała się na zajęcia do Centrum Weterana przy ulicy Puławskiej w Warszawie.

Zajęcia składały się z trzech części. W pierwszej -prelekcji, dowiedzieliśmy się kim są weterani, a kim kombatanci, w jakich misjach pokojowych biorą udział polscy żołnierze i jaki jest cel tych misji. W drugiej zwiedzaliśmy Izbę Tradycji ,gdzie znajdowały się oryginalne czasami eksponaty zgromadzone podczas misji np. posąg Buddy, czy maska pochodząca z wojen w Afryce. Całość pobytu zakończyliśmy pod pomnikiem poległych na misjach, gdzie zazwyczaj zapalane są znicze( w rocznicę  dni, w których polscy żołnierze  zginęli).

Wycieczka była bardzo udana ,z uwagi na bardzo ciekawy sposób prowadzenia prelekcji, dopisała nam również pogoda.

Marek Szparaga

więcej zdjęć

Nuestro viaje a España – wycieczka klasy 1g do Hiszpanii.

22 maja uczniowie kl. 1g wraz z wychowawczynią p. Renatą Dziewięcką-Serowik oraz nauczycielką języka angielskiego p. Ewą Szpakowską-Węgiel, wybrali się na ośmiodniową wycieczkę do uniwersyteckiego miasta Salamanki na zachodzie Hiszpanii. Intensywny kurs języka hiszpańskiego przeplatany był zajęciami kulturowymi oraz zwiedzaniem takich miast jak Segovia, Avila i Madryt. To był niezapomniany wyjazd!

 więcej zdjęć

Dzień Dziecka w Wybickim. Było wesoło, było ciekawie, było sportowo ale i było dydaktycznie! Było idealnie.

więcej zdjęć

Klasy 3b, 3c i kawałek 3d zwiedzały z Trójmiasto. Byli na Westerplatte, płynęli statkiem, byli w Akwarium w Gdyni, na Darze Pomorza, na Molo w Sopocie, na gdańskiej Starówce.

wiecej zdjęć

W piątek, 28 kwietnia 2023, pożegnaliśmy najliczniejszy w historii naszej szkoły rocznik uczniów, szkołę ukończyło aż 8 klas! Było pięknie, uroczyście i wzruszająco. Po przekazaniu sztandaru uczniom klas trzecich, Pani Dyrektor Anna Czubarowicz wręczyła świadectwa z wyróżnieniem a Wychowawcy nagrody. Były też tradycyjne "Józki" dla osobowości i wyjątkowych absolwentów. Sportowcy odebrali też nagrody za godne reprezentowanie naszej szkoły. Uśmiech wywołał film złożony z fotografii absolwentów "Tak Was zapamięta Wybicki". Zaskoczeniem dla maturzystów były życzenia zaśpiewane przez chór nauczycieli. Po piosence zaczęła się najdłuższa część uroczystości, czyli odbieranie świadectw. Już w czwartek każdy z naszych absolwentów przystąpi do egzaminu dojrzałości.

Trzymamy kciuki!

więcej zdjęć

 

 

Podsumowanie "Dnia Ziemi

część 1. W dniach 17-21 kwietnia odbyły się trzy konkursy, których hasło przewodnie brzmiało „Zmiana zaczyna się od działania. Odpady”. Dwa z nich miały charakter konkursów klasowych. Pierwszy był na plakat. Wyniki w tej kategorii przestawiają się następująco:

I miejsce- klasa IIB

II miejsce- klasa IF

III miejsce /ex aequo/- klasy: IE, IB, IIIA.

Nagrodami były oceny z przedmiotu wybranego przez autora plakatu. Można było wybierać między : biologią (jedynie klasy III, które nie realizują ekologii), ekologią, geografią. Za I miejsce - ocena celująca, II i III m. - ocena bardzo dobra. Dla wszystkich uczestników oczywiście będą przyznane też punkty z zachowania.

 

część 2 - ODPADOWA MODA. Ten konkurs polegał na wykonaniu stroju, kreacji wierzchniej lub dodatek do odzieży z surowców wtórnych. Jury przyznało, że kreatywność uczniów ich zaskoczyła:). Oto wyniki:

I miejsce- klasa IIB /kapelusz Heleny/;

II miejsce /ex aequo/- klasy: IB /modelki z pieskiem/, ID /biżuteria i stroje/, 1G /strój Filipa/

III miejsce – klasa IID /kapelusz Maxa/.

Autorzy projektów i wykonawcy otrzymają punkty z zachowania, które wpiszą wychowawcy oraz immunitety od Samorządu Szkolnego - dodatkowe nieprzygotowanie, które można wykorzystać na dowolnym przedmiocie do końca roku szkolnego.

Dziękujemy za wspólne świętowanie Dnia Ziemi.

 więcej zdjęć

 

29 marca 2023 młodzież klas maturalnych uczestniczyła w pielgrzymce na Jasną Górę. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu i odprawiliśmy Drogę Krzyżową przy stacjach autorstwa Dudy Gracza. Na koniec zwiedziliśmy z przewodnikiem klasztor jasnogórski.

Matko Boża Częstochowska ora pro nobis.

więcej zdjęć