W dniach 23-28 październik kolejna grupa naszych uczniów wybrała się do słonecznej Italii. Niestety pierwszego dnia w Weronie oczekiwali na.... Julię, Romea, ewentualnie słońce. Nad Jezioro Garda już się nieśmiało pojawiło.

W środę przed południem zwiedzali Malcesine, miasteczko położone u stóp gory Monte Baldo w północnej części jeziora Garda. Popołudniu odwiedzili położone na półwyspie miasto Sirmione. Słynie ono z XIII wiecznego zamku, który ze wszystkich stron otaczają wody jeziora. Dostać można się do niego przez zwodzony most. Zamek można również opłynąć motorówkami. Ta część wycieczki wywołała mnóstwo pozytywnych emocji.

Kolejny dzień przyniósł wyprawę pociągiem do Cinque Terre. Nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza Pięć Ziem, czyli pięć kolorowych wiosek wciśniętych w skaliste i strome wybrzeże Ligurii: Monterosso, Vernazza, Cornligia, Manarola oraz Riomaggiore.

W Mediolanie spędzili cały piątek a i tak zobaczyli mały fragment drugiego pod względem wielkości miasta Włoch. Zwiedzili Castello Sforzesco, Galerię Wiktora Emanuela II, katedrę narodzin św. Marii i La Scalę. Na zakończenie dnia, metrem pojechali na San Siro. Ta podróż wzbudziła wiele emocji.

więcej zdjęć