Święto Szkoły to dzień naszego patrona. Nie tylko przypominamy sobie historię życia tej wyjątkowej postaci, ale oficjalnie i uroczyście przyjmujemy „pierwszaki” w poczet uczniów naszej szkoły. Tak też było i dziś! Najpierw odśpiewaliśmy Hymn Państwowy – jest szczególnie związany z naszym Wybickim, potem Hymn naszej szkoły, a następnie reprezentacja uczniów klas pierwszych uroczyście przyrzekała, że całym sercem pragnie realizować ideały tak bliskie również naszemu patronowi – rzetelność, uczciwość, prawość… By wesprzeć w tych dążeniach naszych pierwszoklasistów Laura z klasy 1c zaśpiewała znaną piosenkę, której piękny, pozytywny przekaz może być dla każdego z nas wskazówką: Marzenia są w nas, nie trzeba nic tylko chcieć!

Następnie opowiedzieliśmy kilka scenek z życia pana Wybickiego. Biografia bohatera jest tak bogata, że za każdym razem sięgając można coś innego w niej odnaleźć, podziwiać, zachwycić się p. Małgorzata Piwek, p. Katarzyna Pyczot, p. Agnieszka Malesa i p. Anna Niedźwiedzka przygotowały scenariusz, oprawę muzyczną, scenografię. Reszta spoczęła w rękach uczniów… Scenki, Polonez Ogińskiego, wiersz Słowackiego, Ballada o miłości ziemi ojczystej. Wszystko to cudnie zagrane, recytowane, śpiewane przez naszych uczniów w sielankowej scenerii rozczuliły dziś niejedno serce.

Pozostaje zadać sobie pytanie: Czy nasz patron byłby dumny z tak dostojnego świętowania?

więcej zdjęć